Kasutaja


Salasõna läks meelest?
Pole veel registreerunud? Registreeru
Avaleht arrow Miks loobuda? arrow Miks loobuda?

Miks loobuda?
Miks ka mitte? Kuigi suitsetamisest loobumine ei ole lihtne, on tulemus pingutust väärt. Suitsetamisest loobumisega võidad mitmeid hüvesid, mis aitavad sul suitsuvaba elu täiega nautida.

5 peamist põhjust tubakast loobumiseks:

1. Tubakast loobujad, olenemata east, elavad suure tõenäosusega kauem kui temaealised suitsetajad, kes jätkavad suitsetamist

2. Enne 50. eluaastat tubakast loobujate ellujäämise tõenäosus järgmise 15 aasta jooksul on 2 korda suurem võrreldes nendega, kes jätkavad suitsetamist.

3. Enne 35. eluaastat tubakast loobujatel väheneb haigestumisrisk suitsetamisest tingitud haigustesse 90%

4. Suitsetamine on kahekordselt kallis: pakk sigarette päevas aasta jooksul maksab ligi 7000 krooni, suitsetamisest põhjustatud krooniliste haiguste ravi mitukümmend korda rohkem.

5. Vanemate suitsetamisest loobumise eeskuju vähendab laste tubaka tarbimise motivatsiooni ja kaitseb lapsi passiivse suitsetamise võimlike ohtude eest.

Allikas: American Cancer Society


Muidugi, esimesed nädalad pärast loobumist võivad olla rasked: võib olla tunned talumatut suitsunälga, oled pidevalt näljane, lähed kergesti närvi, ei suuda keskenduda jne. See kõik tuleb sellest, et algab kopsude ja kogu organismi isepuhastumine toksiinidest.

Loe edasi
 

Kuidas läheb?
 
© 2020 tubakavaba.ee